Wycieczka przez biuro podróży – jak szukać okazji?

Osobiście wolę samodzielnie organizować wycieczki, mam większą elastyczność i możliwość indywidualnego dopasowania miejsca, terminu oraz atrakcji. Jednak wiem (i szanuję), że są osoby, które wolą mieć wszystko zorganizowane. Jedyne o czym muszą pamiętać to zabranie biletu podróżnego. I wiesz co? Takie wycieczki też są fajne! Sprawdź, jak szukać prawdziwych okazji!

Malta za 639 zł za osobę na tydzień? A może Egipt za 851 zł w opcji all inclusive? Takie znalazłam na TYM portalu z wycieczkami. Nie oszukujmy się, takie okazje aż zachęcają do wyjazdów. Jednak czy łatwo znaleźć tak dobre ceny w przypadku wycieczek zorganizowanych (i na dodatek w sezonie)? Otóż… tak – tylko musisz wiedzieć jak ich szukać.

Zanim zaczniesz rezerwować

Pierwszą zasadą, o której musisz pamiętać to elastyczność. Miej otwarty umysł i albo nastaw się na określoną datę i bliżej nieokreślone miejsce lub odwrotnie. Ciężko jest znaleźć naprawdę rewelacyjną cenę do miejsca, które nam się marzy i w terminie, który sobie wyznaczyliśmy, choć.. czasami się udaje.

Druga zasada to ścisłe określenie swojego budżetu. Jeżeli chcesz wydać 1200 zł na osobę, od razu filtruj oferty według tej ceny. Nigdy, przenigdy nie sprawdzaj co otrzymasz, dokładając stówkę. Nagle dołożysz kolejną i kolejną, aż ciężko będzie wrócić do pierwotnych ustaleń, gdy poczujesz odrobinę luksusu (nie tylko w postaci lepszego hotelu, ale i idealnego miejsca i daty, pamiętaj o elastyczności). Skoro najważniejsze za nami, przechodzimy do konkretów.

Filtrowanie ofert naszym przyjacielem

Agregaty biur podróży, np. Foster czy Wakacyjny Świat pozwala na zaawansowane filtrowanie ofert pod wieloma względami. Kraj destynacji, termin, wyżywienie czy długość pobytu. Dobrze się zastanów, co jest priorytetem w doborze oferty. Im więcej zmiennych, tym mniej ofert i.. zmniejsza się prawdopodobieństwo dobrania idealnej oferty.

Sam zobacz, zaznaczyłam tylko Hiszpanię w bliżej nieokreślonym terminie dla dwóch osób na tydzień. Najtańsza oferta to 1658 zł za parę!

Gdy już dobieram sobie inne lotnisko (Poznań, choć do Berlina mam dokładnie taką samą odległość, no ale to zagranico! Mało kto myśli o innych lotniskach w pobliżu, ale na terenie innego kraju) oraz opcje ze śniadaniami, oferta za parę wzrasta do 2258 zł! Łatwo policzyć, że dojazd mam ten sam (nie ma ani dopłaty, ani oszczędności). Różnica wynosi 605 zł za parę, ale w cenie mam jeszcze śniadanie. Zapłacę za nie aż 43 zł od osoby, myślę że taniej ogarniesz je na miejscu.

A może opcja all inclusive?

Uwaga, nie zawsze będzie tak, że te dodatkowe wyżywienie okaże się mniej korzystną ofertą. Odznaczyłam śniadania i kliknęłam opcję all inclusive. Automatycznie pojawiła mi się oferta życia! Termin po Majówce (przyznasz mi rację, że jest znacznie lepszy od stycznia z powyższych ofert) w opcji all inclusive i cenie.. 2658 zł za parę. Względem pierwszej oferty to aż tysiąc różnicy i 25 stopni – zamiast 18. Akurat na opalanie, popływanie i prawdziwy odpoczynek na wysokim poziomie (i te drinki w cenie!).

Last / First Minute – rzeczywiście wypadają korzystnie cenowo?

A teraz najpopularniejszy temat – czy oferty Last Minute oraz First Minute wypadają korzystnie? I tak.. i nie. Wiele zależy od kierunków i budżetu, jakim dysponujesz. W przypadku budżetowych wycieczek, różnica będzie wynosić kilkadziesiąt złotych, a decyzję musisz podjąć w jedną dobę, bo najczęściej na drugi dzień lecisz dalej. Korzyść odczujesz przy dalekich i drogich kierunkach. Zobacz na przykładzie – w przypadku pierwszego oszczędzasz zaledwie 300 złotych przy opcji all inclusive. Druga oferta LAST MINUTE to aż 1808 zł oszczędności – fakt, mamy lepszy hotel, Egipt, który gwarantuje pogodę. Jest jedno ale.. ta oszczędność to prawie koszt pierwszej wycieczki 😉

Reasumując, bo można tak pisać i pisać, analizować i dochodzić do różnych wniosków. Bądź elastyczny i miej otwarty umysł. Ustal albo termin, albo miejsce docelowe w zależności, które działanie będzie prostsze. I pamiętaj o swoim budżecie, bo jak sam widzisz – niekiedy „pozorna” oszczędność w ofercie last minute wynosi dokładnie tyle, co inna wycieczka. Wychodzę z założenia, że lepiej jest podróżować częściej, niż rzadziej i drożej, prawda?

Aleksandra Szymańska

Dodaj komentarz

Next Post

Babo nie czekaj, zrób sobie przegląd - bo rak nie wybiera!

niedz. gru 15 , 2019
Pardon za ten tytuł, ale mam większą pewność, że tutaj zajrzysz. Niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną – ten wpis jest w zasadzie kierowany do każdego. Korzystam z okazji, że mamy końcówkę roku i być może robisz sobie podsumowanie roku. A może plany na 2020 rok? Zrób coś dla siebie […]

Aktualne

Facebook