Propozycje zabaw z dziećmi na zewnątrz – kreatywne spędzanie wolnego czasu

Zaczęła się piękna pogoda, dlatego warto ją wykorzystywać na maxa! My obecnie wracając z przedszkola, przebywamy cały czas na słońcu. Co prawda mamy przewagę – do morza kilkaset metrów, ale nawet w ogrodzie możemy zorganizować super zabawy. Przygotowałam dla Was kilka propozycji, które zaktywizują całą rodzinę. Jesteście gotowi?

Zabawa z kubkiem

https://pl.pinterest.com/pin/512143788858761184/

Są dwa sposoby na tą zabawę. Przede wszystkim musimy ułożyć “wężyka” z kilku osób – dzieci i rodziców. Pierwsza osoba trzyma kubek z wodą, który podaje od góry do kolejnej.

Druga, nieco trudniejsza forma to przelewanie wody (jak na zdjęciu 😉 ). Każdy z uczestników ma wiaderko / kubek i przelewa następnej osobie wodę, nie patrząc w tył 😉 Możecie udzielać wskazówek (w prawo, lewo). Zabawa gwarantowana, ale weźcie coś na przebranie 😉

Rzutki

https://pl.pinterest.com/pin/266345765441683366/

Potrzebnych będzie trochę balonów i rzutki oraz dykta, do której przymocujecie wspomniane balony (najlepiej napompować je do połowy). Możecie je przykleić na taśmę dwustronną.

Na czym polega zabawa? Jest dziecinnie prosta – rzucamy rzutkami do celu. Możecie robić challenge – zbicie wybranych kolorów / na czas / z zasłoniętymi oczami. Tylko nie zostawiajcie dzieci samych, z uwagi na ostre narzędzia podczas zabawy 🙂

Kręgle / zbijak

https://pl.pinterest.com/pin/425801339769415377/

W sumie to nie bardzo wiem, jak to nazwać, niby kręgle, niby zbijak. Zasada jest prosta – zbierzcie puszki po warzywach, oklejcie je kolorowym papierem (można użyć też papierowych kubeczków).

Ustawcie się z niedalekiej odległości i rzucajcie piłką. Spisujcie punkty (możecie ustalić wysokość punktów na każdy kolor, aby podkręcić ducha rywalizacji 🙂 ).

Nalewanie wody z garnka

https://pl.pinterest.com/pin/342766221643820881/

Wbrew pozorom nie jest to prosta zabawa 🙂 Zaczepcie na garnku tyle linek, ile macie wspólnie rąk (zabawa dla 4 osób = 8 linek, ale może być też tylko 4). Następnie napełnijcie go wodą, a pod spodem umieśćcie kubeczki. Postarajcie się wszystkie napełnić płynem bez rozlewania!

Proca

https://pl.pinterest.com/pin/764204630504597240/

PROCA! Czy ktoś z Was ją pamięta z okresu dzieciństwa? Ja aż zapomniałam słowa i szukałam go w google za pomocą fraz “guma i patyk”. Pokażmy dzieciom, jak bawiliśmy się w ich wieku, ale zróbmy dużą procę. Będą potrzebne dwie listewki, gruba gumka i kawałek materiału. gumkę dzielimy na dwa, przyczepiając w połowie materiał (jako miejsce do wkładania piłki) i zaczepiamy na listewkach. Resztę już chyba znacie, co? 😉

Zjadanie ciasteczek na czas

https://pl.pinterest.com/pin/522628731742633032/

Myślicie, że jest to tak proste, jak na obrazku? To koniecznie to sprawdźcie. Zaczepcie długą linkę, do której przymocujecie ciasteczka (albo owoce, jak wolicie). A teraz czas start! Kto pierwszy zje całość?

Mokra zjeżdżalnia

https://pl.pinterest.com/pin/120541727509392283/

To będzie hit w Waszym ogrodzie. Nie musicie kupować specjalistycznego sprzętu, wystarczy folia malarska lub jakaś grubsza, którą znajdziecie w sklepie. Oblejcie ją delikatnie wodą z węża, a źródło wody ustawcie na początku, aby dzieci nabierały “ślizgu”.

Reszta już sama się zrobi 😉

Odkrywanie natury

https://pl.pinterest.com/pin/468937379931095986/

Nie wiem jak Wasze dzieci, ale moje są mega ciekawe całego świata. Wychodząc z nimi na dwór muszę się uzbroić w cierpliwość, bo zapytają dosłownie o wszystko. Chcą dotknąć każdą jedną rzecz i przez to odkrywają coraz więcej nowych rzeczy 🙂

Przygotujcie listę najczęściej spotykanych zwierząt / owadów / roślin / rzeczy (kamienie, drewno, czy nawet znaki na osiedlu), a następnie wybierzcie się na “polowanie”. Oznaczacie każdy element z listy, który spotkacie.

Rzucanie do celu

https://pl.pinterest.com/pin/445786063108007592/

Co prawda wykonanie tej zabawy zajmie trochę czasu, ale czego nie robi się dla dzieci? Przygotujmy to w duchu zero waste! Znajdźcie największy karton w domu (np. po telewizorze). Następnie wytnijcie kilka dziur, narysujcie jakieś kolorowe elementy (koniecznie angażując do tego dzieci). Teraz tylko znajdźcie kilka piłek i rzucajcie do celu.

Jak podobają Wam się umieszczone propozycje zabaw? Chcecie zobaczyć więcej inspiracji? A może macie swoje, którymi chcecie się podzielić? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, na facebooku lub napiszcie do mnie maila – ola@mybrand.com.pl.

Udanej zabawy!

Ola

Dodaj komentarz

Next Post

Jak przechowywać ubrania sezonowe?

sob. cze 20 , 2020
To uniwersalny wpis, który wykorzystasz zarówno do przechowywania ubrań zimowych czy letnich. Zamieściłam kilka pomocnych patentów i sposobów na organizację przestrzeni w swoim wnętrzu. Mam nadzieję, że przechowywanie ubrań sezonowych stanie się jeszcze prostsze! Zapraszam! Przechowywanie ubrań sezonowych – po co w ogóle to robić? Zacznijmy jednak od początku. Po […]

Aktualne

Facebook