Pokój dziecięcy – pomysły na aranżację

Uff! Chciałabym oficjalnie powiedzieć, że pokój dziecięcy jest już gotowy. Po remontach, składaniu mebli – oficjalnie pierwsza noc za nami! Niestety nie znajdziecie tutaj zdjęć wnętrza – to moja strefa prywatna i pewne rzeczy chciałabym pozostawić tylko dla siebie. Jednak podzielę się z Wami kilkoma inspiracjami, które pomogły w aranżacji. Wśród propozycji znajdą się produkty, które kupiliśmy 🙂 Gotowi?

Łóżka – tak duży wybór, że mieliśmy problem

Nie, nie żartuję 😉 Ja miałam swoją wizję, mąż swoją, a starsza koniecznie chciała łóżko piętrowe. Pokój dziecięcy to miejsce, które musi spełniać dwie funkcje – wypoczynkową i do zabawy. Jeżeli jest on mały, co często się zdarza w nowym budownictwie, wtedy łóżko piętrowe jest najlepszym rozwiązaniem. Gdy dysponujemy większym metrażem, otwiera się morze możliwości 😉 Wybraliśmy wersję 2 x 90 cm x 200 cm, aby posłużyło na dłużej. I choć kusiło mnie to piętrowe, to z drugiej strony, widziałam oczami wyobraźni jak dziewczynki się spychają z górnej części, bo to ich i kropka. Także tego.. względy bezpieczeństwa wygrały!

propozycje od edinos.pl

Szafki i komody

Naszym rozwiązaniem była szafa typu komandor na całą długość ściany. Jest tam miejsce na zawieszenie ubranek, szuflady, półki i koszyczki. Schowaliśmy tam ubranka, zabawki, koce, ręczniki i trochę dupereli, które nie zmieściły się w naszej szafie (m.in. pościele, zapasowa kołdra czy obrusy). Rozwiązaniem są też szafki IKEA czy komody dedykowane do pokoju dziecięcego.

głównie IKEA 😉

Teraz sprzedam Wam PRO TIP. Takie komody możecie dostosować pod dziecięce potrzeby – wymieniając np. gałki od szuflady. Znam jedną polską markę, która tworzy istne cuda! Z jednej strony żałuję, że dziewczynki nie mają takiej komody, bo zrobiłabym zamówienie 😉 Może ktoś z Was się skusi. Na dole kilka ich realizacji, a link do IG znajdziecie o tutaj!

świetne, prawda? 😉 design of wood

Pokój dziecięcy i dodatki

Skoro już poruszyłam temat dodatków, warto go lekko pociągnąć. Moim zdaniem, pokój dziecięcy powinien być kolorowy, wesoły, przyjemny. Dlatego na jednej ścianie znalazła się u nas tapeta, wzór wybrały dziewczynki 😉 Kilka inspiracji na dole!

inspiracje ze sklepu ubierzswojesciany.pl

Kolejnym elementem są poduszki, kocyki, narzuty i tak dalej. Tutaj jestem wierna jednej marce – MOOMI.store! Dziewczyny tworzą niesamowite dodatki i te wzory! Jeżeli oglądaliście kiedyś mój instagram to zapewne w stories, gdzieś tak w tle pojawiały się kocyki od nich. Ceny też nie są wygórowane, patrząc, że to rodzima marka (a przecież takie należy wspierać), dlatego polecam!

zestawy od moomi.store

PS: wbrew pozorom, to nie jest post sponsorowany 😉 Znaleźliście coś, co sprawdzi się w pokojach Waszych dzieci?

Aleksandra Szymańska

Dodaj komentarz

Next Post

Zmiana czasu a wynagrodzenie za pracę w godzinach nocnych

śr. paź 23 , 2019
Zmiana czasu pozwoli nam tej nocy spać o godzinę dłużej. Z 26 na 27 października 2019 cofamy bowiem zegarki o całe 60 minut. Niby przyjemnie, jednak nie dla każdego. Co z pociągami? A co z wylotami? Z pracownikami, którzy pracują w godzinach nocnych? Czy należy im się jakiś dodatek? Sprawdź! […]

Aktualne

Facebook