INTERHOME – rezerwacja, kalkulacja, reklamacja

Będąc w Hiszpanii nasz “organizator” (tytuł bardzo dyskusyjny) skorzystał z usług INTERHOME by zarezerwować kilka willi dla ponad 50 osób. Sprawa z pozoru wydaje się prosta, szukasz, rezerwujesz. Wszyscy są szczęśliwi. Jednak jest to nieprawda. Jeżeli sprawami zaczyna zajmować się osoba niemająca pojęcia o organizacji i liczeniu kosztów, wyjdzie.. no cóż. Miałam nie przeklinać.

CAM00301Nasz “organizator” popełnił jeden podstawowy błąd. Stwierdził, że wille z *** i ** gwiazdkami nie będą się od siebie różnić. Uwierzcie mi, różnią się. Kłamał, twierdząc, że wszystkie kosztowały tyle samo, że nie widział ich na oczy, a nam.. jak na złość trafiła się ta “najgorsza”. Bez wifi (ok, wakacje, ale jednak mail służbowy sam się nie sprawdzi, nie?), daleko od wszystkiego, trzeba było dygać pod górkę, przejść 50 schodków. Dla nas to nie problem, ale była z nami para z 10-miesięczną Nikolą, co utrudniało życie.

CAM00334

Patrząc na inne warunki stwierdziłam (nie wiedziałam, że organizator pomylił ** gwiazdki z ***), że należy reklamować na podstawie zestawienia z innymi domami. Na miejscu się okazało, że a) organizator wiedział co bierze, b) ktoś odbierał dom, podpisał dokumenty, że warunki odpowiadają. Jak więc znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji? Otóż nie ma rzeczy niemożliwych!

Będzie to historia jak z tej willi, otrzymać taką willę bez dopłaty z naszej strony (organizator pokrył 140 euro różnicy na tydzień).

20141004_115228

Jak szukać willę?

Do tego przyda się strona INTERHOME. Wybierasz terminy, miejscowość, liczbę osób, które jadą. Pamiętaj, że przy oglądaniu zdjęć musisz “postarzyć” wnętrze. Uwierzcie mi, te dwie wille wyglądają świetnie na zdjęciach, w rzeczywistości od 10-20 lat nie robiono tam żadnego remontu. No, może w tej lepszej było jakieś malowanie, ale w pierwszej – tapeta odpadała, ściany popękane, dziura w brodziku prysznica.. a to tylko początek listy. Możesz też poprosić o aktualne zdjęcia na maila. INTERHOME na pewno takie wyśle.

Kaucja?

Z kaucją jest taka rzecz, że.. jest – obowiązkowa. Dlatego przyda się karta kredytowa. Ale rilax – w odróżnieniu od wypożyczalni samochodów, nie blokują tych środków na koncie. Bo jednak 600 euro to kupa siana..

Reklamacja – jak egzekwować swoje prawa?

Wydaje się, że nasza sytuacja była przesądzona. Willa zaakceptowana na żywo, zapłacona, kaucja ustalona, a my już jedną noc tam spędziliśmy. Ale są na świecie jeszcze dobrzy ludzie, którzy pomimo związanych rąk chcą pomóc. Tak było w przypadku Senioritty Kariny, która namawiała szefa, aby jakoś nam pomóc. O 10 rano składaliśmy reklamacje, o 17:00 mogliśmy wybrać sobie wille i ją zaakceptować, na drugi dzień z samego rana już pływaliśmy w basenie.

DSC_0441

Czy warto rezerwować z INTERHOME?

Moim zdaniem jak najbardziej TAK! W willi mieszkaliśmy w 8 osób, cena za tydzień wyniosła za wszystkich 4 000 złotych. Efekt rezerwacji last minute, reklamacji i chęci pomocy. Czyli za tydzień mieszkania w komfortowej willi z basenem płaciliśmy po 500 złotych od osoby. Do dyspozycji mieliśmy 6 pokoi, 3 łazienki, dużą kuchnię (mikrofala, płyta gazowa, lodówka, ekspres do kawy, zmywarka, pralka), a sam obiekt znajdował się w linii brzegu, a no i basen! Zakupy spożywcze robiliśmy w pobliskim sklepie, gotując razem, czy urządzając grilla. Jedzenie myślę, że nie kosztowało więcej jak 450 zł na osobę ( w tym liczę dwie wizyty w restauracji ). INTERHOME to też rewelacyjna propozycja dla całej rodziny – z małymi i nieco starszymi dziećmi.

20141005_155930 Tak, mój mąż jest trollem na każdym grupowym zdjęciu 😉

Ola

Dodaj komentarz

Next Post

Wędkowanie w Hiszpanii

sob Paź 25 , 2014
Jak zapewne już wiecie, mój mąż od kilku miesięcy jest zapalonym wędkarzem. Ma wolną chwilę, pakuje swoje gadżety i leci na łowisko. Podobnie było w Hiszpanii. Nie oszczędzał mnie i testował moją cierpliwość, a że ma ona duże nakłady, to przy tym bardzo dobrze się bawił 🙂 Dlatego nasz pobyt […]

Aktualne

Facebook