Dalgona coffee – czyli odwrócona kawa

Ostatnio hitem internetu okazała się dalgona coffee, czyli kawa po koreańsku lub odwrócona kawa. Powiem szczerze, że sama ją próbowałam i jest smaczna, efektownie wygląda i bardzo łatwo się ją robi. Przedstawiam Wam tutaj przepis na mikser oraz thermomix. Zapraszam!

Co potrzebujemy do przygotowania kawy po koreańsku?

Zacznijmy od najważniejszego, co tak naprawdę potrzebujemy? Są aż cztery składniki:

  • 2 łyżki kawy rozpuszczalnej
  • 2 łyżki cukru
  • około 30-40 ml wody
  • szklanka mleka

Wszystko masz w domu? To robimy!

Jak zrobić kawę po koreańsku przy użyciu miksera?

Sprawa jest niezwykle prosta. W gorącej (ale nie wrzącej) wodzie rozpuszczamy kawę i cukier i mieszamy na wysokich obrotach, aż powstanie pianka. Do wysokiej szklanki nalewamy mleko (tak 2/3) – możemy ją podgrzać, możemy pić na zimno, jak lubisz i nakładamy piankę. Gotowe!

Dalgona coffee z pomocą thermomixa

A jak zrobić dalgona coffee na thermomixie? Sprawa jest tak samo prosta. Do naczynia miksującego dodajemy wodę, cukier i kawę, zakładamy motylek. Ubijamy na obrotach nr 3,5 – 4 przez jakieś 2-3 minuty (obserwuj przez otwór czy piana się ubiła). Następnie do szklanki nalej mleko (ciepłe / zimne, jak lubisz!) i nałóż na górę piankę.

Możesz też posypać ją czekoladą, wiórkami kokosowymi lub kakaem.

dalgona coffee z dodatkami

Ola

Dodaj komentarz

Next Post

Baby cage - czyli upiorny wynalazek XX wieku

sob. maj 9 , 2020
Każda młoda mama wie, że dziecko trzeba “przewietrzyć”. Nie wiem jak Wy, ale ja zazwyczaj wychodziłam wtedy na długie spacery, albo pozostawiałam dziecko w wózku na dworze gdy spało, a sama czytałam sobie obok książkę. Jednak historia świata zna inne metody na dotlenienie małych dzieci. Czy atrakcyjne? Sami to oceńcie! […]

Aktualne

Facebook