My kobiety jesteśmy zdecydowane. Zawsze. No.. może czasami nie..

O kobiecym zdecydowaniu krążą wręcz legendy. Zwykle opowiadane przez mężczyzn, których to dotknęło. Ale dzisiaj chciałabym coś zdementować. My jesteśmy zdecydowane. Doskonale wiemy czego chcemy. A że chcemy WSZYSTKO to już inna para kaloszy..

_DSC0043Obiecałam koleżance, że nie będzie ona bohaterką mojego wpisu na bloga, ale.. że kobiety nie zmieniają nagle, bez racjonalnych przesłanek swojego zdania to – sorry. Albo nie. Nie będę o Tobie pisać..

No mniejsza o to. Chciałabym zauważyć, że kobiety z natury są bardzo mocno zdecydowane i konsekwentne, ale przystosowując się do panujących warunków, muszą zmieniać zdanie i nastawienie. Na przykład – przed ślubem obiecuje sobie, że będzie robić wszystko, żeby cały czas się podobać swojemu mężowi. Ale on nie zauważa farbowania odrostów, nowego odcienia czerwieni szminki, czy butów (zmiana z czarnych kozaków na czarne muszkieterki to bardzo duża zmiana!). Co robi w tej sytuacji kobieta? Awanturę. Kurcze! Moja teoria idzie w łeb.

Może jednak powrócę do koleżanki i jej sukni ślubnej, której szukamy od miesiąca. Po obejrzeniu każdej jednej sukni, w każdym jednym salonie ona nadal nie jest zdecydowana. Ta za duża, ta za krótka ( w sumie dziewczyna ma 177 cm wzrostu, więc po części to rozumiem ). Ta wygląda jak potwór z ulicy Sezamkowej, w tej jest za chuda, a tamtej za gruba. Tutaj kokardka jest brzydka, a ta ją drażni. Inna ma dekolt w literę V, ale w tej za to wygląda on świetnie, tylko coś tego nie czuje.. Jednak nie to jest najgorsze. Bo kiedy już myślimy sobie “to jest to”, a ona ma się tylko zastanowić, przespać z wyborem, to wraca załamana, bo.. przyszły Pan Młody stwierdził, że suknia wygląda jak toga, że plisy mu się nie podobają ( szacunek, że wie co to jest ). Więc jak sami widzicie, wszystkiemu winny jest MĘŻCZYZNA. Moja rada? Zmienić Pana Młodego. Albo mu zagrozić utratą życia przy następnym wyrażaniu swojego zdania, gdy przed nami nie ma już ani jednego salonu z sukniami w mieście, w którym nie byłyśmy.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook